Svatý Martin ve Velkém Šenově

Svatý Martin ve Velkém Šenově

Žáci z 1. stupně ve spolupráci s římskokatolickou farností připomněli sobě, ale i dospělým, tradici vážící se k svátku svatého Martina.  Nejprve v rámci vyučování proběhla výroba světýlek do průvodu a v pátek 11. listopadu se konaly aktivity v rámci svatomartinských tradic.

V páteční podvečer od 17 hodin začalo v parku u městského úřadu pásmo scének, písní a informací o sv. Martinovi. Divadlo si nacvičily děti ze 4. ročníku v rámci „nábožka“.

Po těchto scénkách se objevil sv. Martin na krásném koni, který v průvodu odvedl spoustu dětí i s dospělými ke kostelu, kde od něj dostaly dárek. Navíc bylo možné ochutnat svatomartinské rohlíčky, které ve svém volném čase upekli opět čtvrťáci z nábožka.

Poděkování patří celému prvnímu stupni, farnosti, městu za poskytnutí osvětlení a paní Klofáčové za krásného koně a ztvárnění role sv. Martina.