Popis rozsahu revitalizace kostela

Hlavním cílem je provedení revitalizace objektu kostela sv. Bartoloměje ve Velkém Šenově i přilehlého areálu, jedná se o nemovitou kulturní památku vedenou v Ústředním seznamu památek ČR pod rejstř. č. 5-5872. Objekt kostela je významnou historickou stavbou jak města, tak regionu. Jedná se o nejstarší dochovaný kostel v rámci Šluknovského výběžku, který je navíc zajímavý tím, že věž i kostelní loď pocházejí z jiného slohového období. Objekt kostela je nejvýznamnější dominantou města, která má velký význam pro kulturně-společenský život v obci.

• Obnova střechy kostela – plechování věže, úžlabí, oprava břidlice, oprava hromosvodu, osazení novým křížem jižní strana kostela
  • Obnova fasády – v původních barvách, otlučení nezpevněné omítky
  • Stavba vzduchového kanálu – po obvodu kostela
  • Stavba dešťové kanalizace